14 Şubat 2013 Perşembe

Çilekli Macaron

Benim için Sevgililer Gününü en iyi anlatan tatlıdır Macaron. Sevgililer Gününü sevdikleri ile birlikte geçirecek, geçiremeyecek herkese ve blogger arkadaşlarıma hediye ediyorum Çilekli Macaron'ları..İyi ki varsınız..


Geçmişi antik çağlara uzanan Valentine Day kutlamaları günümüz de 14 Şubat, 1800 yılların da Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insan tarafından kutlanmakta. 


Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir. İşte benim sevmediğim yanı da bu. Herkes yapıyor diye kutlama yapmak yerine, içinden gelerek alacağım bir çiçek yada bir hediye çok daha yerini buluyor bence. Aynı bu yaptığım Çilekli Macaron'larda olduğu gibi. Eşim ve oğlum birer Makaron canavarı oldukları için elimden geldiği kadar sık yapmaya çalışıyorum. Onlar için hazırlayıp kalplerle süslediğim Makaronları paylaşmak için uygun bir gün. Sağlıkla ve Afiyetle kalmanız dileklerimle...