6 Nisan 2010 Salı

Bir Poğaça Daha..

Bugün hazırda güneş varken haftalık olağan Eminönü turuma gittim. İlk molayı Kahve Dünyasında verdim. Kendime günde 1 tane hak olarak verdiğim ismi lazım değili tüttürürken hem kahvemi içtim hem de günümü planladım.. 2. Molayı Nüans'ta verdim.Güleryüzlü çalışanları ve ürün çeşitliliği ile benim vazgeçilmezim olan Nüans çalışanlarına söz vermiştim gelecek sefer elim boş gelmeyeceğim diye. Anlayacağınız sabah sabah yaptığım bu poğaçalar sıcak sıcak sahiplerine ulaştı..
Poğaçanın tarifine buradan ulaşabilirsiniz..Tek fark üzerlerini ayçekirdeği ve haşhaşla süsledim.

4 yorum:

ECE dedi ki...

ellerine sağlık fundacım. ünv. de bizim hocalardan biri günde 7 tane beyne giden damarları acar derdi. bende sınavlar var daha iyi anlayayım diye tüttürürdüm.günde 1 taneden bişey olmaz bence sefan olsun.aşağıdaki kuzu kola dün yorum yaparken ecem durmadı yarım kalmıştı. onun içinde ayrıca ellerine sağlık.

zencefil dedi ki...

:) Sefa diyelim bakalım. Teşekkür ederim Ececim..

şehnaz dedi ki...

tatlım doğru anlamışsın..önce beyaz akrilik boya ile 4-5 kat kurutarak boyadım....peçeteyi kestim ama sadece bir kat çıkardım..tüm katları çıkqrınca çok ince oluyor.....ya vernik yada peçete tutkalı ile boyadım...bu arada poğaçan enfes...ellerine sağlık tatlım.....yinede sormak istediğin başka birşey olursa sakın çekinme....

tülay dedi ki...

Aldım bir tanesini kardeşim, eline sağlık,